Filtriraj rezultate

Vrati filtar na izvorno

Head of Accounting (m/f)

O klijentu

Naš klijent jedan je od vodećih pružatelja usluga financija i osiguranja u Hrvatskoj. Trenutno zapošljavaju preko 500 zaposlenika u više poslovnica diljem Hrvatske. Nalaze se u samom vrhu najbrže rastućih osiguravateljnih društava u državi. Njihov prestižni položaj na globalnoj razini rezultat je stalne potrage za inovacijama uz fokus na kontinuitet i stabilnost.

Opis radnog mjesta

Osoba na ovoj poziciji bit će odgovorna za organizaciju i rad odjela računovodstva. Direktno je nadređena voditeljima grupa, a odgovara Direktoru sektora financija. Za uspješno provođenje svih zadanih odgovornosti, osim rukovoditeljskih sposobnosti, neophodno je poznavanje svih računovodstvenih procesa u svrhu kontrole i unaprjeđenja odjela.

Ključne odgovornosti

  • praćenje učinkovitosti i pravilnog izvršavanja računovodstvenih procesa
  • izrada financijskih izvještaja propisanih zakonskom regulativom
  • održavanje integriteta i zakonske usklađenosti svih računovodstvenih procesa
  • aktivno praćenje propisa iz područja financija, računovodstva i poreza
  • vođenje poslovnih knjiga u skladu s prihvaćenim politikama i procedurama
  • uspostavljanje i nadzor implementacije i održavanja procedura računovodstvene kontrole
  • izrada poreznih prijava
  • komunikacija s internom i eksternom revizijom
  • komunikacija s nadležnim institucijama
  • vođenje projekata i suradnja s drugim odjelima
  • uvođenje novih procedura

Uvjeti radnog mjesta

  • VSS ekonomske struke
  • aktivno korištenje MS Office paketa
  • poznavanje i aktivno korištenje računovodstvenih i financijskih informacijskih sustava
  • aktivno znanje engleskog jezika
  • dobre rukovoditeljske vještine
  • usmjerenost na raspodjelu poslova i zadataka
  • prepoznavanje prilika za razvoj procedura
  • razvijene komunikacijske vještine
  • sposobnost prenošenja znanja

Ponuda

Naš klijent je u potrazi za analitičnom i motiviranom osobom koja je spremna preuzeti inicijativu s ciljem unaprjeđenja računovodstvenih standarda. Unutar poticajnog radnog okruženja imat ćete priliku implementirati nove ideje koje će unaprijediti dosadašnje poslovne procese.

Jeste li zainteresirani?

Ako ste zainteresirani za ovu dinamičnu poziciju te želite priliku za daljnji profesionalni razvoj, s punim povjerenjem pošaljite svoj CV i prijavu.

Grad / Županija

Zagreb

  • Status Intervjui